Dursun Özbek, Galatasaray’ın Durumu ve Türk Futboluyla İlgili Flaş Açıklamalarda Bulundu

Dursun Özbek düzenlenen sponsorluk anlaşmasında gündemdeki konulara değindi. TFF’nin istifa etmesi gerektiğini yineleyen Özbek, bir koalisyona karşı savaştıklarını söyledi.

Dursun Özbek düzenlenen sponsorluk anlaşmasında

İşte Özbek’in açıklamaları…

50 Milyon Euro barajını aştık…

“Sponsorluk gelirinde 50 milyon Euro’yu geçmiş bulunuyoruz. Bankalar Birliği ödemeleri nedeniyle tüm gelirlerin %50’si oraya ayırılıyor. Bundan sonraki dönemlerde gelen yönetimlerin bilmesi gereken bu.

Yayın ihalesi için teklifler düşük…

Naklen yayın gelirleri çok alt seviyede kaldı. 500 milyon Dolar’dan, 80 milyon Dolar seviyesine indi. Bundan herkes şikayetçi. Yeni bir yayın ihalesine giriyoruz. Orada da rakamlar çok yüksek değil.

TFF’den kimseye hayır gelmez…

Bu saatten sonra federasyondan Türk sporuna fayda gelmez. TFF’nin yenilenmesi gerekiyor!

VAR hakemlerinden kimse memnun değil…

VAR’ı yöneten kişilerde tereddütler var. Tüm maçlarda büyük hatalar olduğu kanaatindeyim. Biz artık yenilenmeyi düşünmemiz lazım. Bu spekülasyonlar tartışmalar öyle seviyeye geldi ki hiçbir kulüp memnun değil!

Urfa Stadyumu uygun değil…

Urfa’daki sahanın yarı otomatik ofsayt sistemine uygun olmadığı konusunun muhatabı TFF. Bunu görmediler mi, düşünmediler mi bilmiyorum.

Seçim önemli değil. 5. yıldızı bir an önce takmak istiyoruz…

Seçimle ilgili şu anda konuşmak doğru değil. Ben Galatasaray ile ilgili hiçbir görevden kaçmam. 5. yıldızı bir an önce takmak istiyoruz. Önümüzdeki 2-3 aylık dönemde seçim polemikleriyle şampiyonluk yarışımızın olumsuz etkilenmesini istemiyorum.

Kenetlenmeliyiz…

Bizi başarıya götürecek en önemli unsur, camia olarak kenetlenmektir.

Icardi’nin cezası hakkında…

“Icardi olayında tartışılması gereken husus şu; düşünün ki biz bir maça çıkacağız, tedbirsiz sevk edildiği için taktik çalışmalar Icardi’ye göre yapılıyor. Maça giderken otobüste Icardi’nin 1 maç ceza aldığını öğreniyorsunuz. Böyle bir şey olabilir mi?

Galatasaray bir koalisyona karşı savaşıyor. Camiamızın da bunu görmesi ve destek olması gerekiyor.

Mehmet Büyükeşi’nin külüpten ihraç edilecek mi?

Yönetim Mehmet Büyükekşi için görevini yaptı. Bundan sonra konu Disiplin Kurulu’nda. Karara Galatasaraylıların saygı duyması gerekir.

Bizi tuzağa çekiyorlar…

Tuzağa düşmemek lazım. Rakip takımın bir proje olduğunu, özellikle başkanının bir proje olduğu söylemiştim. Proje olma kimliklerini hala sürdürüyorlar.

Kasımpaşa maçının gündemini değiştirmeye çalışıyorlar…

Rakibimiz bir konuyu gözden kaçırmaya çalışıyor. Galatasaray’ın bütün yaptıklarıyla Galatasaray taraftarlarından çok Fenerbahçe yönetimi ilgileniyor. Bizle ilgili haberleri gerek troll hesaplardan gerek kendi hesaplarından bu derece gündeme getirmelerinin tek sebebi var, o da geçen hafta sonu oynadıkları Kasımpaşa maçı. Galatasaray bir koalisyona karşı savaşıyor. O koalisyonun etkilerini orada gördük. Koalisyonun içinde Galatasaray haricindeki futbol bileşenlerinin birçoğu var. Dolayısıyla bunu orada yaşanan rezilliği unutturabilmek için Galatasaray ile ilgili konular gündeme getirilerek gündem değiştirme çabasından başka bir şey değil.

Transfere dair…

Galatasaray Spor Kulübü’nde transferlerin nasıl yapılacağı konusu bellidir. Scout ekibi var, teknik ekip var, yönetim kurulu var. Ara transfer maalesef en zor transfer dönemi. Eğer iyi bir futbolcunuz varsa bunu bırakmazsınız veya önemli bir miktar teklif gelirse bırakırsınız. Mesela bizim Sacha Boey transferinde yaptığımız gibi.

Ara transferde okazyonel (fırsat) bir transfer yapmak mümkün değil. Tabi UEFA’nın belli bir tarihe kadar liste açıklaması konusu vardı. Çok sıkışık bir takvime denk geldi. Önümüzdeki sene de inşallah Galatasaray Şampiyonlar Ligi’nde olacak. O dönemdeki yönetim de inşallah bu konulardan ders alır.” Dedi.