Galatasaray, Rafa Silva İçin Tüm Şartları Zorlayacak!

Benfica ile sözleşmesini uzatmayan Rafa Silva için Galatasaray nabız yoklamaya devam ediyor. Arap kulüplerinin de transfer etmek istediği yıldız oyuncu için Galatasaray tüm şartları zorlayacak.

Benfica ile sözleşmesini uzatmayan

Portekiz’in ünlü spor gazetesi Record’un manşetten duyurduğu Rafa Silva – Galatasaray teması, Okan Buruk tarafından da doğrulandı. Tecrübeli hoca, yeni sezon için hazırlıklarının devam ettiğini belirtirken, bu Portekizli oyuncuyla ilgili transferin gündemde olduğunu vurguladı.

Buruk’un sözlerinin perde arkası aralandı ve 30 yaşındaki orta sahanın sezon sonunda serbest kalmasını fırsat bilen Suudi Arabistan kulüplerinin sıraya girdiği ortaya çıktı.

SÖZLEŞMESİNİ UZATMADI

Benfica ile sözleşmesini yenilemeyen Rafa silva, Portekiz’de 18 gol-14 asistle oynadı. Galatasaray’ın ilgilendiği tecrübeli oyuncu, Suudi Arabistan’dan cazip teklifler almaya başladı.

ŞARTLAR SONUNA KADAR ZORLANACAK

Sarı-kırmızılı kulüp, şampiyonluk halinde Şampiyonlar Ligi kozuyla Rafa Silva’yı ikna etmeye çalışacak. Wilfried Zaha’yı sezon başında bu formülle kadrosuna katan Cim-bom, Mertens’ten 7 yaş genç olan Rafa Silva için bütün şartlarını zorlayacak.