Napoli, Barış Alper Yılmaz İçin Galatasaray’a Servet Ödemeye Hazır!

Bu sezon gösterdiği performans da bütün dikkatleri üzerine çeken Barış Alper Yılmaz için Galatasaray’ın Kapısını çalan Napoli, milli oyuncu için 25 milyon Euro’yu gözden çıkardı. işte haberin detayları…

Bu sezon gösterdiği performans

Galatasaray’ın genç jokeri Barış Alper Yılmaz için Napoli’nin ilgisi giderek ciddileşiyor.

Okan Buruk’un birçok mevkide görev vermesi sebebiyle ‘Joker’ olarak anılan genç futbolcu için daha önce 12 milyon avrosu garanti bonuslarla 20 milyon avroyu bulan bir teklifte bulunan İtalyan ekibinin garanti ücret teklifini 16’ya, başarı bonuslarıyla birlikte toplam tutarı da 25 milyon avroya çıkardığı belirtildi.

Galatasaray, Barış Alper Yılmaz için ara transfer döneminde gelen ilk teklifte

İtalyan ekibinden 20 milyon avro garanti ücret ve bonuslar talep etmişti.

MENAJERİYLE GÖRÜŞME

Yıldız oyuncunun menajeri Tuncay Maldan’ın geçtiğimiz günlerde Napoli Sportif Direktörü Mauro Meluso ile bir araya geldiği iddia edildi. Sarı-kırmızılı yönetim ise milli oyuncu konusunda aceleci davranmak istemiyor. Oyuncuyu elde tutmak için ücretine zam yapan sarı kırmızılı yönetim, Barış’ın EURO 2024’te piyasasının daha da artacağını öngörüyor. Yönetim, İtalyan ekibiyle şampiyona sonrasında masaya oturmayı planlıyor. Eğer Barış Alper Yılmaz gitme konusunda ısrarcı olursa yönetim Napoli ile pazarlıklar somut bir şekilde başlayacak.

DALYA HAZIRLIĞI

Galatasaray’ın 23 yaşındaki milli yıldızı Barış Alper Yılmaz, Hatayspor maçında süre alması hâlinde sarı kırmızılı formayla 100. resmî maçına çıkacak.

Galatasaray, Temmuz 2021’de 1. Lig ekibi Keçiörengücü’nden 21 milyon TL’ye alınan Barış, takımın üçüncü sezonunda en istikrarlı isimlerinden birisi olmayı başardı.