Süper Lig’in yayın ihalesinde sona gelindi! 3 yıllık yeni dönem başlıyor

Süper Lig yayın ihalesinde önemli gelişmeler yaşandı. 29 Şubatta komisyon toplanmış, yetersiz bulunan tekliflerden dolayı yayın ihalesi iptal edilmişti. Edinilen bilgilere göre ihalede mutlu sona ulaşıldı. TFF ve Kulüpler Birliği’ni bir araya geldiği toplantı başladı. Peki yeni rakam ne kadar? işte detaylar…

Süper Lig yayın ihalesinde

Komisyon yeni teklifi kabul etti…

Futbol gündemini haftalardır meşgul eden Süper Lig yayın ihalesi süreci mutlu sonla bitti.

TFF ihale komisyonu,  yapılan son teklifi kabul etti.

BeIN ve Saran medya masadaydı…

Türkiye Futbol Federasyonu ve Kulüpler Birliği’nin yer aldığı Yayın İhale Komisyonu toplantısı 29 Şubat’ta yapılmıştı 2024-2025, 2025-2026 ve 2026-2027 futbol sezonlarına kapsayan Türkiye Futbol Federasyonu  Süper Lig ve  1. Lig Müsabakaları Yayın Haklarının Devri hakkında yapılan ihalede Saran Medya ile beIN Media Group yer almıştı.

TFF, teklifin yükseltilmesini istedi…

İlk komisyona 120 milyon Euro teklif eden BeIN media Group’un teklifini kabul etmeyen TFF, mevcut yayıncı kuruluşun 190 milyon Euro’ya çıkmasını istedi.

İhale iptal edildi…

Verilen teklifleri yetersiz bulan TFF, ihaleyi 2 Mart tarihine ertelemişti..

BeIN 155 milyon Euro’ya kadar çıktı..

İhalenin iptal edilmesinin ardından mevcut yayıncı, dün resmi bir girişimde daha bulundu. Bein Media adına TFF ihale komisyonuna yeni bir teklif götüren Digiturk, miktarı 155 Euro’ya kadar çıkardı ve BeIN Sports’un yeni ihale komisyonu tarafından kabul edildi.

Resmi olarak açıklanması bekleniyor…

TFF Yönetim Kurulu ve Kulüpler Birliği toplantıya başladı. Resmi açıklamanın kısa zamanda gelmesi bekleniyor. Toplantıya Mehmet Büyükekşi, Mustafa Eröğüt, Yalçın Orhan, Yusuf Günay, Alkın Kalkavan, Ali Koç, Dursun Özbek ve Göksel Gümüşdağ katılım sağladı.