Türkiye Futbol Federasyonu, önümüzdeki üç sezonu kapsayan Süper Lig ve 1. Lig yayın hakları ihalesinin iptal edildiğini duyurdu.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun, Süper Lig ve 1. Lig yayın hakları ihalesinin yetersiz teklifler nedeniyle iptal edildiğini açıklamasının ardından, yeni bir ihale sürecinin başlatılacağı açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun, Süper

Federasyonun yaptığı açıklamaya göre, ihaleye sunulan teklif bedellerinin yetersiz bulunması üzerine Yayın İhale Komisyonu tarafından iptal tavsiyesi verildi. Yönetim Kurulu, bu tavsiyeyi değerlendirdikten sonra ihaleyi iptal etme kararı aldı.

TFF Yönetim Kurulu tarafından alınan karara göre, yayın ihalesi muhammen bedeli ve diğer kriterlerin sağlanması koşuluyla, Süper Lig ve 1. Lig yayın haklarının devri için ilgililere 2 Mart 2024 Cumartesi günü saat 13.00’e kadar teklif verme süresi tanındı.

Süper Lig ve 1. Lig yayın haklarının kapsamı ve asgari şartlar hakkında detaylı bilgi almak isteyenlerin en geç 1 Mart 2024 saat 17.00’ye kadar Türkiye Futbol Federasyonu ile iletişime geçmeleri gerektiği kamuoyuna duyuruldu.

İşte TFF’den yapılan açıklama…

İhale için verilen teklif bedellerinin yetersiz bulunması dolayısıyla Yayın İhale Komisyonu’nca ihalenin iptali yönünde tavsiye kararı alınmıştır.

Yayın İhale Komisyonu’nun gelen teklifleri yetersiz bulduğu gerekçesiyle aldığı ihalenin iptaline yönelik tavsiye kararı, TFF Yönetim Kurulu tarafından değerlendirilmiş ve bu doğrultuda Yayın İhalesi iptal edilmiştir.

TFF Yönetim Kurulu tarafından alınan karar gereği Yayın İhale Komisyonu’nun önerileri doğrultusunda belirlenen yayın ihalesi muhammen bedeli ve diğer kriterlerin sağlanması şartıyla, Süper Lig ve 1. Lig yayın haklarının devrine ilişkin olarak tüm ilgililere 2 Mart 2024 Cumartesi günü saat 13.00’e kadar tekliflerini iletmeleri için süre verilmiştir

Süper Lig ve 1. Lig yayın haklarının kapsamı ve sağlanması gereken asgari şartlar hakkında bilgi almak isteyenlerin en geç 01.03.2024 saat 17.00’ye kadar Türkiye Futbol Federasyonu ile iletişime geçmeleri kamuoyunun bilgilerine duyurulur.