Süper Lig’de artık VAR konuşmaları aynı akşam paylaşılacak!

Süper Lig’de her maçın

Süper Lig’de her maçın ardından tartışmaların odağı olan hakem kararlarının önüne geçebilmek için Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) bu tartışmaların önüne geçebilmek için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

İlk adım İspanya’dan Geldi…

İspanya Futbol Federasyonu daha önce hakem tartışmalarının önüne geçebilmek için VAR konuşmalarının stadyum hoparlörlerinden tüm kamuoyu ile paylaşacağını duyurmuştu. Öte yandan İtalya Futbol Federasyonu ise bu konuşmalarının kamuoyu ile haftalık olarak deklare edileceğini açıklamıştı.

İddia eski hakem Fırat Aydınus’tan…

Hürriyet Gazetesi’ndeki yazısında TFF’nin maçın oynandığı aynı akşam tüm VAR kayıtlarının kamuoyu ile paylaşılması konusunda çalışmalarının olduğunu iddia eden Aydınus’un o yazısı:

“Türkiye Futbol Federasyonu’nun üzerinde çalıştığı bir diğer konu da VAR konuşmaları. Şu anda VAR konuşmaları İspanya’da maçın oynandığı akşam, İtalya’da ise haftalık olarak deklare ediliyor. Türkiye’de ise İspanya’da uygulanan sistem gibi o gün oynanan maçların akşamında konuşmaların yayınlanması hedefleniyor. Bunun için de test çalışmalarının projesi beklemede. Bu projeye hakemler de sıcak bakıyor. Hemen hemen her fırsatta eleştirilerin hedefi olan hakemler; şeffaflık, verilen kararlarla ilgili olarak senaryoların önüne geçilmesi, kişilerin ve taraftarların şüphelerinin bertaraf edilmesi adına VAR konuşmalarının canlı olarak yayımlanmasına sıcak bakıyorlar.”