Dünyanın En Çok Kazanan Futbolcuları Top 6

  Futbol, sadece saha

 

Futbol, sadece saha içinde değil, aynı zamanda oyuncuların banka hesaplarında da büyük rekabetlere sahne oluyor. Her yıl, futbolcuların kazançları, transfer ücretleri ve sponsorluk anlaşmalarıyla yeni zirvelere ulaşıyor. İşte dünyanın en çok para kazanan futbolcularının listesi:

1. Cristiano Ronaldo

Messi’nin rakibi ve futbol tarihindeki en büyük oyunculardan biri olan Ronaldo, Suudi Arabistan’a transfer olarak gelirini artırdı. Sadece futbolundan değil, marka değeriyle de büyük gelir elde ediyor. (200 milyon dolar maaş ve bunun yanı sıra 60 milyon dolar da ekstra olarak kazanıyor.)

2. Neymar Jr

Suudi Arabistan’a transfer olan Brezilyalı yıldız neymar Neymar, sponsorluk anlaşmaları ve reklam kampanyalarıyla beraber futbol kariyerinden önemli gelir elde ediyor. Brezilyalı oyuncu, dünyanın en çok kazanan futbolcuları arasında kendine sağlam bir yer edinmiş durumda. (150 milyon Euro yıllık maaş)

3. Jude Bellingham

Real Madrid’in İngiliz yıldızı Jude Belingham’da en çok kazananlar kervanına katıldı… (107 milyon Euro)

4. Kylian Mbappé

PSG’nin genç yeteneği Mbappé, genç yaşına rağmen büyük bir çıkış yakalayarak yüksek transfer ücretleri ve sponsor anlaşmalarıyla gelirini artırdı. (70 milyon Euro yıllık kazancı)

5. Lionel Messi

Futbol dünyasının efsanevi isimlerinden biri olan Messi, Barcelona’dan ayrılıp Paris Saint-Germain’e transfer olduktan sonra gelirini daha da artırmıştı. 2023 sezonun bitiminden sonra MLS Ligi’ne transfer olan Arjantinli yıldız Reklam anlaşmaları ve sponsorluklarıyla birlikte, yıllık kazancı milyonlarca doları buluyor. (54 milyon dolar)

6. Mohamed Salah

Liverpool’un yıldızı Salah, hem saha içindeki performansı hem de popülerliği sayesinde reklam anlaşmaları ve sponsorluklarla önemli bir gelir elde ediyor. (18.2 İngiliz sterlini)

Bu futbolcuların kazançları, sadece maaşlarından değil, aynı zamanda marka değerleri ve reklam anlaşmalarından da kaynaklanıyor. Futbol, sadece bir spor dalı olmanın ötesinde, küresel bir endüstri haline gelmiş durumda.