Dursun Özbek, MHK’ya alev püskürdü! Galatasaray’dan ne istiyorsunuz?

Başkanımız Dursun Özbek, son zamanlarda yaşanan fahiş hakem hatalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu… detaylar haberimizde.

Başkanımız Dursun Özbek, son

Dursun Özbek: “Göreve geldiğimizden beri sürekli söylüyoruz; sahada kalmak istiyoruz. Türkiye’de futbolu geliştirmek ve ülkemizi futbolda en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz. Planlı ve sistematik şekilde sahanın dışına çekmeye çalışıyorlar.

Dün, Sivas’ta bir maç oynandı. Bu maçın hakemi Sayın Zorbay Küçük. Bu maç, Süper Lig için çok önemli bir maç. Nasıl olur da Süper Lig’de devam eden rekabet çerçevesinde Zorbay Küçük buraya atanıyor? Analiz yaptığınızda şu ortaya çıkıyor; Zorbay Küçük’ün yönettiği maçlarda değerli rakibimiz Fenerbahçe’nin puan ortalaması 2.36. Galatasaray’ın puan ortalaması 1.25.

ResimResim

VAR hakemine geliyoruz, Sayın Alper Ulusoy. Türkiye’de futbol tarihindeki, daha önce hatırlamıyorum ama ilk 6 saniye kuralını uygulayan hakem. Sayın Zorbay Küçük ve Sayın Alper Ulusoy’a soruyorum; siz Galatasaray’dan ne istiyorsunuz? Her seferinde bu standartsızlıklara neden göz yumuyorsunuz ve bunun peşinden neden gidiyorsunuz?
Galatasaray, bu standartsızlığın karşısında. Bunu çözecek olan merciler de MHK ve TFF. Herkes şunu iyi bilmeli ki, bu yetki sahibi kişiler ya bu işi layıkı ile yönetmek zorundalar ya da bunu beceremiyorlarsa gereğini yapmak zorundalar. Gereğinin ne olduğunu, sizin yorumlarınıza bırakıyorum.
Resim
Geçen senelerde MHK’yi ve hakemleri yönetmeye çalışıyorlardı, şimdi sosyal medyayı yönetmeye çalışıyorlar. Açılar arayıp bulup, o açılardan kendilerine mağduriyet yaratmak. Her şey planlı, her şey düşünülmüş. Bunun böyle bilinmesini istiyorum. Düşünmedikleri şeyler de oluyor, göreve geldiğimiz ilk sene bizim şampiyon olmamızı beklemiyorlardı. Bu sene hiçbir şeyi şansa bırakmamak için böyle çalışıyorlar.
Resim
Bu camia tarihi boyunca hep kendine yakışanı yaptı. Biz başkalarına benzemeyiz. O seviyeye de düşmeyiz.
Resim
Doğru yolda olanın kimseden korkusu olmaz. Galatasaray demek, adalet ve doğru için sonuna kadar mücadele etmektir. Biz bundan vazgeçmeyiz.
Resim
Belki de spor tarihinde ilk kez belki de bir başkan ‘Ben başkanken bizi şampiyon yapmayacaklar’ diye açıklama yaptı. Üstelik bu kişi 5 senedir başkan. Seni şampiyon yapmayacak kim? Kimi kast ediyorsun? Samimiyse açıkla. Böyle açıklama olmaz. Galatasaray’da bu açıklamayı yapan kişi, 1 saniye başkan olarak kalamaz.
Resim
Dursun Özbek: “Hepimizin şahit olduğu, hepimizin gördüğü gibi; futbolun ve sporun bütün değerleri ayaklar altına alınarak, Galatasaray’a karşı muazzam bir mücadele var. Bunların hiçbirisi bizi etkilemez. Biz, tarihte hep şunu gösterdik. Biz tek yumruk haline geldiğimiz zaman, kimsenin bizimle mücadele etme imkanı yok.”
Resim
Son günlerde yapılan algılara bağlı olarak… Kulübümün mevcut maaşları bırakın, primleri dahi ödenmiştir. Ne amatör şubelerde ne de profesyonel futbol takımında, Galatasaray formasını terleten kimseye 1 kuruş borcumuz yoktur.
Resim
Algı yaratmanın peşinde koşanlar, biliyorsunuz ki 2024 Mayıs ayında seçimimiz var.
Buradan da belli algılar peşinde koşuluyor. Seçim, 2024 Mayıs’ta. Bizim bugün itibarıyla gündemimizde seçim yok. Bizim gündemimizde 2024 Mayıs’ta şampiyon olmak var.
Geçen sene, daha zor koşullarda şampiyon olduk. Herkesin birlikte olmasıyla şampiyon olduk. Şimdi yine aynısını yapacağız, kenetlenerek şampiyon olacağız.
Galatasaray, er meydanında her zaman başarılı. Bizim fıtratımızda olmayan çalışmalarda biz yokuz.
Resim
Algı, yıpratma çalışmalarına karşı her zaman dimdik duracağız ve bu sene yine biz şampiyon olacağız.
Galatasaray’ı yıpratmaya çalışanlar, mayısa doğru hüsrana uğrayacaklar. İhtiyacımız olan tek şey, Galatasaray içindeki birlik ve beraberliği korumaktan geçiyor.
Resim
Genel kurula verdiğimiz sözlerin hepsinin arkasındayız. Özellikle Mecidiyeköy’de Mayıs ayında teslimatları yapacağız. Kemerburgaz projemizin kabası bitmişti, ince işleri yapacağız. En kısa sürede Kemerburgaz’a geçeceğiz. Modern bir proje oluyor.” İfadelerine yer verdi.
Galatasaray transfer haberleri ve son dakika gelişmeleri için tıklayın.