“Sedat Doğan, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin Galatasaray Üyeliğinden İhraç İçin Harekete Geçti”

Galatasaray’ın eski yöneticisi Sedat Doğan Türkiye Ffutbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin Galatasaray Spor Kulübü üyeliğinden ihracı için…

Galatasaray’ın eski yöneticisi Sedat

Galatasaray Spor Kulübü’nün eski yöneticisi Sedat Doğan, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı (TFF) Mehmet Büyükekşi’nin Galatasaray Spor kulübü üyeliğinden istifası için dilekçe verdiklerini açıkladı… işte o açıklama.

Üç ayrı dilekçe verdik…

Sözcü Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan Galatasaray’ın eski yöneticisi Sedat Doğan, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin kulüp üyeliğinden kesin ihraç kararıyla disiplin kuruluna sevk edilmesi için üç ayrı dilekçe verdi. Sedat Doğan ve diğer Galatasaray üyeleri, Büyükekşi’nin kulüp üyeliğinden çıkarılması talebinde bulunuyor. Dilekçelerde, Büyükekşi’nin başka bir kulübe üye olurken doğru beyanda bulunmaması, Galatasaray başkanlığına yönelik küçük düşürücü ifadeler kullanması ve Atatürkçü-Cumhuriyetçi değerleri taşımaması gibi gerekçeler yer alıyor. Sedat Doğan, bu başvurularla ilgili olarak, “Eğer vatanseverlik anlayışımızla Büyükekşi’ninki uyuşmadığından kendisinin Galatasaray kulüp üyeleriyle aynı yerde bulunmasına gerek ve imkan yoktur. Kulüpten çıkarılması için ilgili dilekçeyi verdik” ifadelerini kullandı.

Mehmet Büyükekşi kimdir…

Nihat Özdemir’in Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı’ndan ayrılmasından sonra tek aday olarak girdiği başkanlık seçiminde, 16 Haziran 2022’deTürkiye Futbol Federasyonu başkanı oldu. 2008 yılında Galatasaray kongre üyesi olan Büyükekşi, 2019’da Gaziantep FK’nin başkanı oldu. 2021’de başkanlığı bıraktı ve bir yıl sonra Türkiye Futbol Federasyonu başkanı oldu. Mehmet Büyükekşi geçtiğimiz yaz tekrardan tekrar aday olarak seçime girmiş ve yeniden Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı’na (TFF) seçilmişti.

 

Daha fazla son dakika Galatasaray haberleri için web sitemizi ve sosyal medya hesaplarımıza takip etmeyi unutmayın!