Rezan Epözdemir: “Icardi’nin Antalyaspor Maçında Oynamasına Herhangi Bir Engel Yok.”

Ankaragücü maçında 41. maddeden

Ankaragücü maçında 41. maddeden PFDK’ya sevk edilen Mauro Icardi’nin alacağı cezayı Galatasaray’ın eski avukatı Rezan Epözdemir açıkladı. İşte Arjantinli yıldızın alacağı ceza…

Rezan Epözdemir: “Mauro Icardi, 41. madde uyarınca tedbirsiz olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk edilmiştir. Bu sevk işlemi tedbirsiz olduğu için Icardi, Antalyaspor maçında oynama hakkına sahiptir. Eğer açıkça hukuka aykırılık bulunsaydı, tedbirli bir şekilde sevk edilirdi.

Bu nedenle, Icardi’nin ilk maçta oynamasının önünde herhangi bir engel yok. Disiplin kurulu üyeleri, kararlarını kanıt ve vicdani olarak değerlendirecekler. Eğer somut bir kanıt yoksa, Temsilci ve Hakem raporu doğru kabul edilir. Oyun alanında bir ihlal iddiası varsa, kesin delil olmadan hakem raporu gereklidir, ancak hakem raporunda böyle bir durum bulunmamaktadır.

Video kaydı, kesin ve net delilleri ortaya koymalıdır. Futbol Disiplin Talimatının 76. maddesi uyarınca, herhangi bir ceza alma olasılığı söz konusu değildir.” (Taktikmania)