Okan Buruk’tan Dries Mertens’e Sürpriz Teklif: “Gitme yanımda kal.”

Sezon sonu sözleşmesi bitecek olan ve önünde 11 maç kalan Belçikalı yıldız Dries Mertens futbola nokta koymak isterken Okan Buruk onu bu defa sahada değil kulübede yardımcı olarak kullanma taraftarı.

Sezon sonu sözleşmesi bitecek

Galatasaray’ın 36 yaşındaki Belçikalı yıldızı Dries Mertens, Beşiktaş derbisindeki göz performansıyla taraflı tarafsız herkese “Yaş 36 yolun başı” dedirtmeyi başardı.

Sezon sonu emekli olmaya hazırlanan Belçikalı futbolcu, futbol yeteneğiyle göz kamaştırdı. Özellikle Aboubakar’ın oyuna girişi sonrasında koşup topu kapması, Mertens’in müthiş formunu özetledi. Bu sezonun sonunda sözleşmesi sona erecek olan oyuncu, geçen sezon futbolu bırakmayı düşünmüştü ancak Okan Buruk’un ikna çabalarıyla bir sezon daha devam etmişti. Şimdi ise aynı Okan Buruk, farklı bir görev için Mertens’le görüşmelerde bulunuyor.

CEVAP SEZON SONUNDA

Takımın önemli bir parçası olan ve önünde sadece 11 maç (1’i Süper Kupa finali) kalan Mertens, Buruk’un “Yeni sezonda kulübede yardımcım ol” teklifini düşünüyor. Yönetim ve teknik ekip, bir sezon daha devam etmesini istese de Mertens aktif futbolu bırakmaya kararlı.

Eşiyle birlikte durumu değerlendirecek olan 10 numara, öncelikli hedefinin ülkesi Belçika’ya dönmek olduğunu belirtiyor. Mertens, yeni kariyer planlarında teknik direktörlüğü düşünüyor ve cevabını ailesiyle birlikte değerlendirdikten sonra sezon sonunda vereceğini ifade ediyor.

36’LIK DELİKANLI

Mayıs ayında 37 yaşına girecek olan Dries Mertens, bu sezon 40 maçta forma giydi ve 7 gol atarak 8 asist yaptı.