Lorenzo İnsigne, menajerler Tarafından Galatasaray’a Önerildi

2022 yılının temmuz ayında Napoli‘den ayrılıp MLS Ligi ekiplerinden Toronto‘ya transfer olan Lorenzo İnsigne, menajerler aracılığıyla Galatasaray’a önerildi. İşte haberin detayları…

2022 yılının temmuz ayında

Dries Mertens’in eski takım arkadaşı Lorenzo Insigne’yi gündemine alan Galatasaray Sportif A.Ş Başkan Vekili Erden Timur, menajerler tarafından sarı-kırmızılı yönetime önerilen oyuncuyu değerlendirmek istiyor.

İtalyan ekibiyle maaş konusunda anlaşamadı…

31 yaşındaki İtalyan yıldız, Napoli ile maaş konusunda anlaşamamış ve beklenenden daha erken şekilde MLS’in yolunu tutmuştu.

Galatasaray’a önerildi…

MLS macerasından memnun olmayan Insigne, menajerine yeni bir çözüm bulması gerektiğini iletince, İtalyan oyuncu galatasaray’a önerildi.

Yeniden Şampiyonlar Ligi vaat edilecek…

Akşam’ın haberine göre, sakatlığından dolayı forma giyemeyen İtalyan oyuncu iyileştikten sonra Avrupa atmosferini yeniden yaşamak. Erden Timur Lorenzo İnsigne’ye makul bir sözleşme ve Şampiyonlar Ligi vaadi sunucak.

Dries Mertens faktörü…

Belçikalı Mertens’in oldukça mutlu olduğu Galatasaray, Lorenzo açısından da olumlu seçeneklerden bir tanesi.

İstanbul’a gelebilir…

Eski arkadaşı aracılığı ile sürece iyimser bakan İtalyan futbolcu, önümüzdeki yaz İstanbul’a gelebilir.

Öncelik kiralama…

Piyasa değeri 15 milyon Euro olan ve uzun soluklu bir kontratı  bulunan Lorenzo İnsigne için öncelik satın alma opsiyonlu kiralama seçeneği düşünülüyor.

Hedef Avrupa…

Önümüzdeki sezon güçlü bir kadro kadro kurmak isteyen Galatasaray, Lorenzo Insigne’yi bu anlamda çok doğru bir hamle olarak görüyor.

Napoli efsanelerinden…

Napoli forması ile toplam 434 maça çıkan Lorenzo, bu müsabakalarda 122 gol atıp 95 asistlik katkı yaptı.