Kaan Ayhan’dan Büyük Fedakarlık: “Euro 2024’te oynama şansını riske atarak, takımını zor durumda bırakmamak adına maçlara çıkmaya devam ediyor.”

Asıl mevkisi stoper olmasına rağmen, bu sezon Okan Buruk’un takımındaki çok yönlü rolüyle dikkat çeken Kaan Ayhan, sağ bek ve hatta sol bek pozisyonlarında da görev alarak adeta bir joker haline geldi. Milli oyuncu, Euro 2024’te oynama şansını riske atarak, takımını zor durumda bırakmamak adına maçlara çıkmaya devam ediyor.

Asıl mevkisi stoper olmasına

Trendyol Süper Lig lideri Galatasaray, Beşiktaş’ı deplasmanda yenerek önemli bir zafer elde etti, ve bu başarıda büyük rol oynayan isimlerden biri Kaan Ayhan oldu.

Geçen sezon devre arasında Sassuolo’dan transfer edilen ancak o dönemde pek şans bulamayan milli oyuncu, bu sezon Okan Buruk’un değişmezleri arasında yer aldı. 29 yaşındaki futbolcu, 36 resmi maçta forma giyerken, 21’inde ilk 11’de sahaya çıkarak 1 gol ve 1 asistle katkı sağladı.

Camiada takdirle karşılandı…

Asıl mevkisi stoper olmasına rağmen, Kaan Ayhan bu sezon sağ bek ve hatta sol bek pozisyonlarında da görev alarak, teknik direktör Okan Buruk’un jokeri haline geldi. Fıtık teşhisi konulan ve ağrılarına rağmen ameliyatını sezon sonuna erteleyen milli oyuncunun, takımını zor durumda bırakmamak adına maçlara iğne ile çıktığı ortaya çıktı. Kaan Ayhan’ın Euro 2024’te oynama şansını riske atarak takımına destek olması, camia tarafından takdirle karşıland