Galatasaray’da teknik direktör Okan Buruk ile Sergio Oliveira arasındaki krizin perde arkası aydınlandı.

Sergio Oliveira’nın Galatasaray’da kadro dışı bırakılmasının ardında, Okan Buruk’un uzattığı eli sıkmadığı ve kendisine saygısızlık yapıldığı iddiası bulunuyor.

Sergio Oliveira'nın Galatasaray'da kadro

Sarı kırmızılılar, Ziraat Türkiye Kupası’nda VavaCars Fatih Karagümrük ile oynanan maçın ilk yarısını 1-0 geride tamamladı. İkinci yarıya başlarken Okan Buruk, Tete ile birlikte iki oyuncu değişikliği yaparak Sergio Oliveira’yı kenara aldı.

Okan Buruk’un elini sıkmayarak tepki gösterdi…

Mücadelenin 2-0 sona ermesinin ardından soyunma odasında, Okan Buruk tüm futbolcularının elini sıkarak teselli etti. Sıra Sergio Oliveira’ya geldiğinde, Portekizli oyuncu Okan Buruk’un uzattığı eli sıkmayarak tepki gösterdi.

Bir süre tartıştılar…

Haluk Yürekli’nin haberine göre, Sergio Oliveira, kendisine saygısızlık yapıldığını belirtti ve Okan Buruk ile İtalyanca bir süre tartıştı.

Bu olayın ardından Okan Buruk, Sergio Oliveira’yı Beşiktaş ile oynanan maç öncesinde hiçbir antrenmana almadı ve oyuncuyu kadro dışı bıraktı.

Kesin kararı sarı-kırmızılı yönetim verecek…

Sergio Oliveira ile ilgili kesin kararın Galatasaray yönetimi tarafından önümüzdeki günlerde verileceği öğrenildi.

Oliviera’yı performansından ötürü kadroya almadım…

Okan Buruk, Beşiktaş derbisi sonrasında Sergio Oliveira’nın durumuyla ilgili soruya, “Performansa bağlı. Bu maçta kadroda düşünmedim. Kadrodaki her oyuncuyu kullanabiliriz. Aidiyetlerine ve katkılarına bakacağız. Önümüzdeki maçlara bakacağız.” cevabını verdi.