Galatasaray’da Fernando Muslera’ya Yeni Sözleşmei: 2 Yıl Sözleşme ve 3 Milyon Euro Maaş

Galatasaray, ülkesine döneceği iddia edilen Fernando Muslera’ya 2 yıllık yeni sözleşme teklif etti. İşte o rakamlar…

Galatasaray, ülkesine döneceği iddia

2.3 milyon Euro’luk teklif….

Galatasaray’da şampiyonluk mücadelesi sürerken, taraftarların gözü, sezon sonunda kontratı bitecek olan Uruguaylı kaleci Fernando Muslera’nın geleceğinde. Kulüp yönetimi, Muslera ile 13 yıldır forma giyen kaptanlarıyla resmi olarak yeni bir sözleşme görüşmesine başladı. Teknik direktör Okan Buruk’un da kalması yönünde rapor sunduğu Muslera’ya 2 yıllık bir kontrat teklif edildi. Ayrıca, Muslera’nın menajeri İstanbul’a davet edilerek, 2 yıl için 3 milyon Euro’luk bir bütçe ayrıldığı da açıklandı.

Yönetim ve Okan Buruk, Fernando Muslera’nın kalmasını istiyor…

Sarı-Kırmızılı formayı 497 maçta giyen 37 yaşındaki Muslera, 528 gole engel olurken, 178 maçta kalesini gole kapattı. Bu sezon G.Saray’ın oynadığı 28 maçta kalesinde sadece 15 gol görmesi, Fenerbahçe’nin ise 17.7 gol yeme beklentisi ve 22 golle dikkat çekmesi, Muslera’nın performansının öne çıktığını gösteriyor. Taraftarlar da Muslera’nın kalmasını istiyor.

Maaşında inidirim olacak…

Muslera’nın mevcut sezon için 2.5 milyon Euro sabit ücret aldığı belirtilirken, yeni kontrat şartlarına uygun olarak imzalanması durumunda 2 milyon Euro fedakarlık yapacak.

İmzala artık Muslera…

Galatasaray’ın efsane kalecilerinden biri olan Hayrettin Demirbaş, Muslera’nın geleceği hakkında olumlu bir görüş belirtti. Demirbaş, “Muslera’yı bir Uruguaylı olarak görmüyorum. Belki beraber oynamadık ama çok iyi niyetli ve profesyonel bir kaleci. Takıma da inanılmaz sahip çıkıyor. Kendisiyle devam edilmesi gerektiği fikrindeyim. Artık sözleşmeyi imzalamalı” ifadelerini kullandı.