Galatasaray Yönetim Kurulu Basın Sözcüsü Rıza Morova’dan Selahattin Baki’ye Sert Gönderme

Galatasaray Yönetim Kurulu Basın

Galatasaray Yönetim Kurulu Basın Sözcüsü Rıza Morova, hakem kararlarıyla ilgili sert açıklamalarda bulundu. Morova, federasyonu istifaya davet ettikleri gerekçesiyle yaptığı açıklamada, hakem hatalarının uzun zamandır süregeldiğini belirtti. Morova, özellikle Fenerbahçe maçındaki hakem kararlarına sert tepki gösterirken, kasıtlı hataların üzerine gittiklerini ve federasyonun bu durumu düzeltmediği için istifasını talep ettiklerini ifade etti.

Ayrıca, Fenerbahçe yöneticisinin “utanmazlar” ifadesine cevap veren Morova, tarihlerinin köklü olduğunu ve bu tarih içinde medeni bir tutum sergilediklerini belirtti. Morova, taraftarların infial içinde olduğunu ve haklı beklentilere sahip olduklarını kabul ederken, Galatasaray’ın girişimlerinin hukuki ve medeni çerçevede olduğunu vurguladı.

Hukuki yollarla cevap vereceğiz..

Maçlardaki hakem hatalarının yanı sıra, Fenerbahçe yöneticisinin “Utanmazlar” ifadesine cevap veren Morova, Galatasaray’ın tarihine sahip çıktı ve hukuki yollarla cevap vereceklerini belirtti. Morova, yönetim kurulu olarak alınan tedbirleri ve atılacak adımları da açıklarken, taraftarların gergin olmaması için önemli bir maçları olduğunu da dile getirdi.

Aksiyon alacağız…

Son olarak, Galatasaray’ın şampiyonluk yarışındaki iddiasını vurgulayan Morova, Fenerbahçe’ye karşı geçmiş başarılarına atıfta bulunarak, takımın şampiyon olacağına inandıklarını belirtti. Morova, gayri nizami müdahalelere izin vermeyeceklerini vurgulayarak, bu hafta içinde alınacak kararlarla ilgili bilgi vereceklerini söyledi.

Morova’dan Selahattin Baki’ye: “Dilini koparırım.”…

Galatasaray Kulübü Basın Sözcüsü Rıza Morova: “Sayın Fenerbahçe Yöneticisi çok talihsiz bir ifade kullanmış. Bizim tarihimize bir haddi olmayan bir gönderme yapmış. Galatasaray’ın tarihine baktığınızda, Türkiye’de hiçbir kulübü geçin, hiçbir kurumun bile olmadığı kadar eski ve köklü bir tarihi vardır Galatasaray’ın.

Galatasaray, 500 yılı aşkın yıldan gelen Galatasaray Lisesi’nde kurulmuş ve kültür ve medeniyeti ile gelişmiştir. Biz bir kültür, vizyon ve hoşgörü ile bugünlere geldik. Rakiplerimize her zaman saygı duymaya çalıştık ve saygı görmek bizim hakkımızdır.

Bizim tarihimize laf edenin, kusura bakmayın bir laf vardır, “Bana uzanan dili koparırım” diye. Biz bunu hukuki çerçevede yaparız. Kelimeleri güzel seçmeye çalışıyoruz. Rakip kulübün yaptığı gibi, “Yolda onu görürseniz dövün, fotoğrafını çekin” alın gibi şeylerden bize bu laf atanların peşinden gitmeyiz. Gitmemize de gerek yok. Onlara biz gerekli cevapları hem hukuken hem tarihimizi anlatarak veririz. Yeter ki kendi başarısızlıkları ve çaresizliklerini bizim tarihimizi kıskanarak dile getirmesinler.

Biz hep nazik davranmaya gayret ettik, hala da gayret ediyoruz. Benim şahsımda, ben buna çok önem veriyorum. İnsanlar konuşarak anlaşır. Ama karşısındaki insan senin konuşmanı gerektirecek bir insan değilse, ona başka türlü davranırsın. O da nedir, sert davranarak değil ama hukuki yollardan hakkını arayarak. Bundan sonra da böyle olacaktır. Biz bugüne kadar nezaketle davranışlarla bugüne kadar geldik ama bazı şahıs ve kişilerde bunun karşılığının olmadığını gördüğümüzde başka yollara da başvuracağız. Ama bunlar hep medeni ve hukuki yollar arasında kalacaktır. Onu da söyleyebilirim.”