Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Tete’yi sağ bek mevkiine çekmeyi planlıyor

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk,

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Brezilyalı futbolcu için yeni bir strateji düşünüyor. Tete’yi sağ bek mevkiine çekmeyi planlıyor. İşte detaylar:

Kupa maçında Tete sağ bek olarak denenecek…

Galatasaray’ın başarılı teknik direktörü Okan Buruk, Brezilyalı futbolcu Tete için yeni bir strateji düşünüyor. Tete’yi sağ bek mevkiine çekmeyi planlayan Buruk, bu taktiği Türkiye Kupası maçlarında denemeyi hedefliyor.

Barış Alper Yılmaz’ın kanattaki performansından memnun olan Okan Buruk, 23 yaşındaki futbolcuyu yeniden kanada çekmek istemiyor. Bu nedenle bazı maçlarda Kaan Ayhan’ı orta sahaya alıp Tete’yi sağ bekte oynatmayı düşünüyor. Türkiye Kupası maçında Tete’yi sağ bek bölgesinde denemek için ihtimali çok yüksek.

Serge Aurier’in durumu belirsizliğini koruyor…

Devre arası transfer döneminde Nottingham Forest’tan kiralanan sağ bek Serge Aurier’nin de sakatlık durumu henüz netlik kazanmadı. Fildişili oyuncunun Beşiktaş derbisine yetiştirilmesi amaçlanıyor. Buruk’un sağ bek bölgesinde Tete’yi Karagümrük’le oynanacak Türkiye Kupası maçında deneme ihtimali çok yüksek.

 

Matheus Tete’nin performansı kadroyu yeniden şekillendirecek…

Galatasaray camiası, Okan Buruk’un bu stratejik hamlesini merakla beklerken, Takımın nasıl performans  ve sonuçlar alacağı, Tete’nin sağ bek mevkiinde göstereceği performansa bağlı olarak kadro yeniden şekillenecek.

Tete’nin bu sezon performansı…

Bu sezon Galatasaray’da 33 maçta forma giyen 24 yaşındaki Brezilya’lı yıldız Matheus Tete, 3 gol 4 asistlik performans ile 7 gole direkt etki etti. Galatasaray Tete’yi Sezon başında kadrosuna bedelsiz olarak katmıştı.