Galatasaray: “50 milyon Euro’yu veren Kerem ve Barış’ı alır.”

Sacha Boey’in Bayern Münih’e

Sacha Boey’in Bayern Münih’e transferi sonrasında Galatasaray’ın kadrosundaki diğer oyuncuların piyasa değerleri hızla yükseldi. Bu sezon, UEFA organizasyonları ve Süper Lig’de önemli rol oynayan Kerem Aktürkoğlu ve Barış Alper Yılmaz, değeri artan oyuncular arasında bulunuyor. (Fanatik)

Kerem Aktürkoğlu ve Barış Alper Yılmaz’ın talipleri arttı…

Takımın temsilcileri, zaman zaman oyuncuların menajerleriyle iletişim kuruyor ve bu ilgiyi kulübe aktarıyor. Ancak Galatasaray Yönetimi, resmi olmayan tekliflere karşı net bir duruş sergiliyor. Barış Alper Yılmaz için 30 milyon euro, Kerem Aktürkoğlu için ise 20 milyon euro bonservis beklentisi belirlenmiş durumda. Talip olan kulüpler henüz resmi bir teklif sunmasa da, menajerler aracılığıyla yapılan görüşmelerde tarafların bu fiyatların çok da uzak olmadığı belirtiliyor.

Victor Nelsson için beklenti 20 milyon Euro…

Galatasaray Yönetimi, bir diğer genç oyuncu Nelsson’u da 15-20 milyon euro aralığında satma olasılığı üzerinde duruyor. Transferde benzer bir strateji izleyerek, hem yerli hem de yabancı, potansiyeli yüksek genç yetenekleri kadroya katmayı ve onların gelişimine katkı sağlamayı planlayan Cim-bom, bu genç oyuncuları sahada parlatarak, transfer pazarında yüksek bedellerle satış yaparak kulübe ciddi bonservis geliri sağlamayı amaçlıyor.

Barış Alper Yılmaz’ın bu sezon sergilediği performans…

Bu sezon Galatasaray formasıyla 41 maça çıkan Barış Alper Yılmaz, 24 maçta il 11’de sahaya çıktı. Barış Alper Yılmaz bu maçlarda 4 gol 6 asistle 10 gole katkı sağladı.

Kerem Aktürkoğlu’nun performansı…

Kerem Aktürkoğlu, bu sezon Galatasaray’da 40 maç barajını aşarken bu maçların 37’sinde ilk 11’de çıktı. Aktürkoğlu 12 gol ve 7 asistle 19 gole direkt etki etti.