“Eryaman Stadyumu’nda Oynanmamalı: Gençlerbirliği Teknik Direktörü Sinan Kaloğlu’nun Çarpıcı Açıklaması”

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Sinan

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Sinan Kaloğlu, Ankaragücü – Galatasaray maçının Eryaman Stadyumu’nda oynanmaması gerektiğini dile getirdi. Bu konuda oldukça net bir görüşe sahip olan Kaloğlu, basın toplantısında şunları söyledi:

“Hafta sonu Ankaragücü, Galatasaray’ı konuk edecek. Eryaman Stadyumu ile gündem var. Siz de orada son maçı oynayan takım olarak ne söylemek istersiniz?” sorusuna cevaben, “O zeminde kesinlikle maç oynatılmamalı. Biz bunun zararını, bir önceki maçta en iyi oyuncularımızdan birinin çapraz bağlarının kopmasıyla ödedik. Maalesef saha elverişli değil. Orada oynanmaması gerektiğini düşünüyorum. Futbolcu sağlığını düşünmemiz lazım. Biz zaten bir tane sakat verdik. Sahanın ne zaman hazır hale geleceğini bilmiyorum, nasıl bir bakım yapıldığını bilmiyorum. Ama maalesef bu sene sahamızı kaybettik diye düşünüyorum en azından bu aralar sahayı kaybettik. Artık yetkililer karar verecektir ama bence futbola elverişli bir saha yok orada” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yetkilileri, Eryaman Stadyumu’ndaki zemin durumuyla ilgili son kararı kısa süre içinde verecekler. Ankaragücü – Galatasaray maçı ise 18 Şubat Pazar günü saat 19.00’da oynanacak.