Dursun Özbek’ten Büyükekşi’ye “Süper Kupa ile ilgili bize erteleme talebiyle gelmeyin.”

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Fenerbahçe’nin Süper Kupa maçının ertelenmesi yönündeki talebine ilişkin TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ile bir görüşme gerçekleştirdi. Detaylar haberimizde…

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek,

Trabzonspor ile Fenerbahçe arasındaki olaylı maçın ardından futbol gündemi tamamen değişti. Şampiyonluk yarışından ziyade, Fenerbahçe’nin çekilme resti konuşulmaya başlandı.

Olaylı Trabzonspor maçının ardından Fenerbahçe’nin hocası İsmail Kartal, Süper Kupa’nın Avrupa Konferans Ligi maçını düşünerek ileri bir tarihe ertelenmesi gerektiğini dile getirmiş, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek de “Süper Kupa ile ilgili karar TFF’nindir. Türk futboluna faydası olacak her türlü kararın Galatasaray arkasında durur” diyerek buna konuya olumlu yaklaşmıştı.

“BİZE ERTELEME İLE GELMEYİN”

Ancak sarı kırmızılı camianın önemli isimleri Özbek’i uyardı. Fenerbahçe’nin ligden çekiliriz kararıyla birlikte hem bütün kulüpleri hem de TFF’yi tehdit ettiğini belirten açıklamalar Özbek’i çark ettirdi. Galatasaray Başkanı, camiadan çıkan sese kulak verip önceki gün yapılan Divan Kurulu toplantısında “7 Nisan’da Şanlıurfa’da Süper Kupa maçı var” vurgusunda bulundu. Özbek’in ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi ile telefonda görüşerek “Süper Kupa ile ilgili bize erteleme talebiyle gelmeyin” dediği öğrenildi.