TFF, VAR kayıtlarını açıklıyor

Türkiye Futbol Federasyonu VAR

Türkiye Futbol Federasyonu VAR kayıtlarını yarın TFF Youtube kanalında açıklayacağını duyurdu… işte o açıklama.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Trendyol Süper Lig’de 26. haftadan itibaren oynanacak maçların VAR kayıtlarının kamuoyuyla paylaşılacağını duyurdu. Artık hakemlerin VAR monitörüne gitmesiyle ilgili pozisyonların sesli ve görüntülü kayıtları yayınlanacak. TFF, Süper Lig’in 26. haftasında oynanan maçlardaki VAR kayıtlarının 20 Şubat Salı günü saat 20.00’de TFF YouTube kanalından yayınlanacağını açıkladı.

İlk adım İspanya Laliga’dan…

İspanya Futbol Federasyonu ve LaLiga yönetimi, hakemler ile VAR odası arasındaki konuşmaların yayınlanması konusunda anlaşılmıştı. Laliga’da ocak 2024’ten beri kayıtlar stadyum hoparlörlerinden yayınlanıyor…

İtalya Seri A’da yayınlama kararı aldı…

İtalya Futbol Federasyonu, VAR kayıtlarının açıklanması için DAZN ile anlaşmaya vardıklarını duyurmuştu. Anlaşma, sezon itibarıyla hayata geçirildi ve İtalya Serie A’daki maçlarda VAR kayıtları medyada yayınlanmaya başlandı. Bu adım, futbolseverlerin merak ettiği pozisyonların sesli ve görüntülü olarak kamuoyu ile paylaşılmasını sağladı ve adaletin sağlanması için önemli bir adım atıldı.

TFF’den yapılan açıklama…

“Süper Lig’in 26. Haftasının maç esnasında yapılan VAR incelemeleri 20 Şubat Salı günü (yarın) saat 20.00’de TFF YouTube kanalından yayınlanacaktır.”