TFF: “İddialar gerçeği yansıtmıyor.”

UEFA ile FIFA müfettişlerinin TFF’yi incelemek üzere İstanbul’da olduğu, TFF’ye mektup gönderildiği ve kayyum atayacağı yönündeki iddiaların gerçek dışı olduğu ortaya çıktı. İşte haberin detayları…

UEFA ile FIFA müfettişlerinin

UEFA ile FIFA müfettişlerinin Türkiye Futbol Federasyonu’nu incelemek üzere İstanbul’da olduğu ve kayyum atayacağı yönündeki iddiaların asılsız olduğu ortaya çıktı.

KAYYUM İDDİALARI GÜNDEM OLDU

Sosyal medyada özellikle futbol dünyasından her gün yeni bir iddia milyonlarca insan tarafından ciddi şekilde konuşulurken, bu kez gündeme FIFA ve UEFA’nın Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) kayyum atacağı haberleri gündeme bomba gibi düştü.

FIFA’nın TFF’ye kayyum atayacağı yönünde çıkan haberler özellikle twitter, yeni adıyla X olan platformda gündem olurken, konuya ilişkin Türkiye Futbol Federasyonu’ndan resmi cevap geldi.

GERÇEK ORTAYA ÇIKTI

Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “UEFA ile FIFA müfettişlerinin TFF’yi incelemek üzere İstanbul’da olduğu ve kayyum atayacağı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığı” ifadelerine yer verdi.

TFF yetkilileri, UEFA ve FIFA ile sık sık görüştüklerini vurgularken, Türkiye’nin UEFA ve FIFA nezdinde kötü bir imajının olmadığının altı çizildi.