MHK’dan Kadir Sağlam Kararı: “13 Maçtan men”

Merkez Hakem Kurulu (MHK), Fenerbahçe – Pendikspor maçının hakemi Kadir Sağlam’a sezon sonuna kadar maç vermememe kararı aldı.

Merkez Hakem Kurulu (MHK),

Merkez Hakem Kurulu (MHK), Fenerbahçe – Pendikspor maçının hakemi Kadir Sağlam’a sezon sonuna kadar maç vermememe kararı aldı. Sağlam’ın yönetimi, Pendikspor’un şiddetli eleştirilerine maruz kalmıştı. FIFA kokartlı hakem, pazar akşamı oynanan maçta 12 sarı kart, 3 kırmızı kart ve tartışmalı kararlarla gündeme gelmişti.

 

Fenerbahçe’nin 4-1 galip geldiği müsabakada Sağlam’ın performansı, uzatma dakikaları dahil 110 dakika süren maçta toplam 47 dakika oyunda kalan top ve 46 faul düdüğüyle dikkat çekmişti.

13 müsabakadan men edildi…

MHK’nın aldığı kararla Kadir Sağlam, sezon sonuna kadar 13 maç yönetmeme cezası almış olacak. Bu karar, Sağlam’ın maç yönetme yetkisinin sezon sonuna kadar maç yönetmeyceği anlamına geliyor.

BEIN TRIO’DA NE DEDİLER?

BeIN Trio’da yapılan yorumlarda ise hakem Kadir Sağlam’ın performansı sert bir şekilde eleştirildi. Bazı yorumcular, Sağlam’ın standartsız yönetimine vurgu yaparak, onu yükseltenlerin de sorumlu tutulması gerektiğini belirttiler.