Mertens Liderlik Yaptı, Oliveira Affedildi

Galatasaray’da teknik direktör Okan Buruk ile yaşadığı tartışma sonrası kadro dışı bırakılan Sergio Oliveira, Dries Mertens’in araya girmesiyle konu tatlıya bağlandı. İşte detaylar:

Galatasaray'da teknik direktör Okan

MERTENS LİDERLİK YAPTI

Milliyet’te yer alan habere göre; Galatasaray’ın Belçikalı yıldızı Dries Mertens’in gerçek bir lider gibi hareket ettiği ortaya çıktı. Yıldız futbolcunun, Portekizli oyuncu Sergio Oliveira’nın affedilmesinde önemli rol oynadığı belirlendi.

OLIVEIRA’NIN AFFINDA ROLÜ BÜYÜK

Fatih Karagümrük ile yapılan kupa maçı sonrası Teknik Direktör Okan Buruk ile tartışan Oliveira’nın geri adım atıp özür dilemesinde Mertens’in çok etkili olduğu öğrenildi.

“HATANI KABUL ETMELİSİN”

Oliveira ile konuşan Belçikalının, “Ben 37 yaşındayım ve bugüne kadar teknik direktör ile kavga edip kazanan futbolcu görmedim. Sen de hatanı kabul etmelisin” ifadelerini kullandığı öğrenildi. portekizli Oyuncunun bu görüşme sonrası geri adım attığı belirtildi.

BURUK’TAN RANDEVU İSTEDİ

Kadro dışı bırakılan Sergio Olivieara’nın, Okan Buruk’tan randevu talep ettiği bildirildi. Mertens ile yaptığı konuşmanın da etkisiyle yaşananlara farklı bir açıdan yaklaşan Oliveira’nın geri adım atarak hatasını kabul ettiği vurgulandı.

4 GOLE KATKI YAPTI

Bu sezon Galatasaray formasıyla 23 resmi maça çıkan Oliveira, bu maçlarda 2 gol 2 asistlik performans sergileyerek 4 gole katkı sağladı.