Mauro Icardi isyan bayrağını çekti

Galatasaray’ın Arjantinli golcüsü Icardi,

Galatasaray’ın Arjantinli golcüsü Icardi, hakemlerin son zamanlarda kendisine yapılan sert müdahalelerin görmezden gelinmesine sert tepki gösterdi… İşte o konuşmalar.

Galatasaray’ın Arjantinli futbolcusu Mauro Icardi, son Samsunspor maçında kendisine yapılan müdahaleye verilmeyen penaltı kararına büyük bir isyanla tepki gösterdi. Saha içinde yaşadığı sorunları teknik direktörü Okan Buruk ile paylaşan Icardi, maçlarda kendisine karşı sert oyunun serbest bırakıldığını ve hakemlerin iyi niyetli olmadığını düşündüğünü ifade etti. Her maçta benzer durumlarla karşılaştığını belirten futbolcu, hakemlerin vermediği en az bir penaltı olmasına rağmen ne hakemlerin ne de VAR’ın bu durumu fark ettiğini düşündüğünü belirtti.

Icardi’nin yaşadığı sıkıntılara Galatasaray yöneticileri de sert tepki gösterdi. Yöneticiler, Icardi’ye yapılan faullere dair verilmeyen penaltı kararlarını eleştirerek, özellikle önceki maçlarda yaşananları hatırlattı. Yöneticiler, hakem hatalarının ve VAR’ın etkin kullanılmamasının takımlarını olumsuz etkilediğini dile getirerek, önceki maçlardaki benzer durumları sıralayarak eleştirilerini pekiştirdi. Galatasaray cephesinde, Icardi’nin yaşadığı maç içi problemlerin çözümü konusunda ciddi bir rahatsızlık ve talep olduğu anlaşılıyor.