Galatasaray’dan Bankalar Birliği anlaşmasına veda

  Galatasaray Spor Kulübü

 

Galatasaray Spor Kulübü İkinci Başkanı Metin Öztürk, kulübün finansal durumuyla ilgili önemli bir açıklama yaptı. Öztürk, mayıs ayında Bankalar Birliği ile yapılan anlaşamadan çıkacaklarını söyledi.

Öztürk, kulübün gelirlerini artırmak ve borçlarını azaltmak için bir dizi çalışma yaptıklarını belirtti. Bu sayede kulübün mali yapısının iyileştiğini ve borç ödemelerinde sorun yaşamadıklarını ifade etti.

Anlaşma mali bağımsızlığımızı kısıtlıyor…

Öztürk, “Bankalar Birliği anlaşması, kulübümüzün o dönemdeki şartlarında yapılması gereken bir anlaşmaydı. Ancak bu anlaşma, kulübümüzün özerkliğini kısıtlıyor ve yeni yatırımlar yapmamızı engelliyor. Bu yüzden bu anlaşmadan çıkmak istiyoruz. Mayıs ayında Bankalar Birliği ile yapılan anlaşmadan tamamen çıkmayı düşünüyoruz. Böylece kulübümüzün mali bağımsızlığını tekrardan sağlayacağız.” dedi.


Ankaragücü Stadyumu’na sert eleştiri…

Galatasaray Spor Kulübü İkinci Başkanı Metin Öztürk, Ankaragücü Stadyumu’nun kötü durumunu eleştirdi. Öztürk, “Patates tarlası bile daha düzgündür. TFF’nin Ankaragücü sahası düzelmeden hiçbir takımın maçını orada oynatmaması lazım.” dedi.

“Öztürk, Ankaragücü kulübüne yazık. Bu stadyumda nasıl maç oynanır? Zemin çim değil, toprak. Futbolcuların sağlığı tehlikede. TFF bu duruma bir çözüm bulmalı.” diye konuştu.

Metin Öztürk’ten transfer açıklaması

Galatasaray Spor Kulübü İkinci Başkanı Metin Öztürk, transfer konusunda görüşlerini paylaştı. Öztürk, “Şahsi olarak sorarsanız eldeki takımdan çok memnunum. Bu takımın şampiyonluk kazanacağını, Avrupa’da finale kadar gideceğini düşünüyorum.” dedi.

Öztürk, transfer döneminde 8-10 numara pozisyonu için bir oyuncu arayıp aramadıkları sorusuna ise net bir yanıt vermedi. Öztürk, “Transfer konusunda teknik direktörümüz ve sportif direktörümüzle sürekli iletişim halindeyiz. Onların raporlarına göre hareket ediyoruz.” diye konuştu.

Öztürk, Galatasaray’ın mevcut kadrosunun çok kaliteli ve uyumlu olduğunu vurguladı. Öztürk, “Takımımızda çok yetenekli ve karakterli oyuncular var. Onlarla gurur duyuyoruz. Bu takımın daha çok başarıya ulaşacağına inanıyoruz.” dedi.

Boey’dan elde ettiğimiz gelirinin yarısını aldık…

Galatasaray Spor Kulübü İkinci Başkanı Metin Öztürk, Sacha Boey’in Bayern Münih’e transferinden elde edilen gelirle ilgili açıklamalarda bulundu. Öztürk, Boey’in transfer ücretinin yarısının kulübe ulaştığını, diğer yarısının da 1-2 ay içerisinde ödeneceğini söyledi.

Öztürk, Boey’in transferinin kulübün kasasına 30 milyon euro girdiğini belirtti. Öztürk, “Boey parasının yarısı geldi, diğer yarısı da 1-2 ay içerisinde geliyor.” dedi.

Öztürk, Boey’in Bayern Münih’e transferinin Galatasaray için hem sportif hem de mali açıdan büyük bir başarı olduğunu vurguladı. Öztürk, “Boey, Galatasaray’da çok iyi bir performans gösterdi ve Bayern Münih gibi dev bir kulübe transfer oldu. Bu transfer, Galatasaray’ın yetiştirdiği oyuncuların kalitesini ve değerini gösteriyor. Boey’e yeni kulübünde başarılar diliyoruz.” diye konuştu.