Galatasaray’a Rafa İçin Katar Engeli

G.SARAY’A KATAR ENGELİ Galatasaray,

G.SARAY’A KATAR ENGELİ

Galatasaray, Record’un Benfica muhabiri Nuno Martins’in iddialarına göre; Rafa Silva ile ilgili dikkat çeken bir transfer haberi verdi. İşte detaylar…

G.SARAY’IN TEKLİFİ HEYECANLANDIRDI

Yeni sezonda kadrosunu güçlendirmek transfer çalışmalarına şimdiden başlayan Galatasaray, Rafa Silva konusunda ciddi gelişmeler yaşanıyor. Portekiz basınının Benfica ile sözleşmesi sona erecek olan yıldız futbolcuya Sarı- Kırmızılılar’dan 3.5 milyon Euro’luk teklif geldiğini yazması büyük heyecan yaratmıştı. G.Saray yönetimi  30 yaşındaki futbolcuyla ilgili çalışmalarını sürdürürken dikkat çeken bir gelişme yaşandı.

7 MİLYON EUROLUK TEKLİF VAR

Portekiz basının iddialarına göre bir Katar kulübü, Rafa Silva’ya yıllık 7 milyon Euro’luk resmi teklif yaptığı gelen haberler arasında. Şu anda Avrupa’dan da çok sayıda talibi olan Portekizli 10 numara konusunda yaşanan bu gelişme transferi Galatasaray adına daha da zorlaştıracak gibi görünüyor.

“GALATASARAY ZOR”

Konuyla alakalı Takvim Gazetesine konuşan Record gazetesinin Benfica muhabiri Nuno Martins gelinen son durumu değerlendirdi. Rafa’nın geçen sezon başında da Katar’dan teklifler aldığını söyleyen Martins, Benfica’da kalmayı tercih etti. Şu anda durum farklı. Çünkü Benfica ile yeni sözleşme yapmama kararı aldı. Ben Rafa’nın Galatasaray’a transferini zor görüyorum” ifadesini kullandı.

“MUHTEŞEM BİR SEZON GEÇİRİYOR”

Yıldız oyuncunun müthiş bir sezon geçirdiğini de belirten Martins, “44 maçta 18 gol attı ve 14 asist yaptı. Muhteşem bir performans. En büyük özelliği sahada tüm rakiplerinden hızlı olması” diye konuştu.